Локація: Харків, джерело мінеральної води «Харківська-1» на Саржиному Яру.Об’єкт: зоряне небо, розташоване на стелі споруди павільйону Шатилівського джерела.

На думку Канта, дві речі, наповнюють душу людини неперевершеним захопленням — зоряне небо над нами і моральний закон усередині нас. «Дайте мені матерію, і я покажу вам, як з неї має утворитися світ», — казав Кант. Таким чином, він мав чудову нагоду використати невидиму без спеціального гаджета «матерію» і вже тоді немов натякав, що ми, наче боги, можемо створювати світ. 

Дивовижна споруда павільйону Шатилівського джерела вражає своєю незвичайною формою, що так добре пасує до її змісту. Історія джерела сягає 60-х років, коли на місці виходу води було збудовано бювет за проектом архітектора Васильєва В. С. Модерна форма бювету — бетонний павільйон на трьох опорах. У радянський час, до середини 1990-х років, неподалік від джерела діяв завод з розливу однойменної мінеральної води у скляні пляшки. Тепер заводу не існує. Робота «Чумацький шлях» — про відчуття свободи та перспективи, відчуття масштабної далекоглядності космосу. 

++AR app

«Чумацький шлях», Ксенія Гнилицька

Модерна форма бювету Шатилівського джерела за проектом архітектора Васильєва надихнула Ксенію створити імерсивну цифрову інсталяцію зоряного неба. Це своєрідна алюзія на вислів Канта про дві речі, що наповнюють душу людини неперевершеним захопленням — зоряне небо над нами і моральний закон усередині нас. Робота «Чумацький шлях» — про відчуття свободи та перспективи, відчуття масштабної далекоглядності космосу. 

Добавить комментарий