Цифрова революція відкрила дивовижні можливості для радикального перетворення міста. На противагу образу міста як «машини для житла» (Ле Корбюзьє) цифрові технології формують нову утопію — місто, в якому цифрові мережі дозволять контролювати і оптимізувати механізм міського життя. Цифрова утопія винаходить й нове розуміння міського жителя, що існує на перетині віртуального і реального.

У новому міському просторі стираються межі людського і машинного, природного і штучного, індивідуального та колективного. Як писав Вільям Дж. Мітчелл, «Ми вже невіддільні від наших все більш витончених електронних органів, наші кінцівки стали антенними опорами з плоті і крові; наші взаємозв’язки зміцнилися і розгалузилися до незбагненності».

Які нові можливості відкриє для міста втілення цифрової утопії? Що за погрози несе об’єднання знання і влади в прийдешній цифровій культурі? Які нові форми спільноти і громадянського активізму можуть виникнути на перетині цифрових мереж, міського простору та public media art? Про це ми зможемо дізнатись на лекції Дмитра Петренка 14 вересня о 16:00 в Арт-хаб «Самокат».

Дмитро — викладач курсу «Історія кіно: case studies» в Academy of Visual Arts Kharkiv. Доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри теорії культури і філософії науки в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, фахівець в області історії і теорії кіно, фотографії, мистецтва нових медіа, філософської антропології та філософії культури.
Він є автором монографії «Відтворювати і трансверсирувати: філософська антропологія медіа», а також понад 50 публікацій з візуальної культури, теорії кіно та фотографії, антропології нових медіа. Розробив авторські курси для студентів бакалаврських та магістерських освітніх програм «Авангард в культурі ХХ століття», «Візуальна культура», «Кінодослідження», «Філософія фотографії». Також Дмитро є співзасновником і членом редакційної колегії видань «El Topos: як можлива філософія кіно?», «Який модерн?», «Media studies: міждисциплінарні дослідження медіа».

Лекція проходить в рамках фестивалю FRONTIER — проєкту, що спрямований на об’єднання технологій віртуальної реальності, мистецтва і досліджень міського середовища.

Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/gsdpZF1ioss6hT7T8

Добавить комментарий