4 — 6 жовтня у Харкові відбудеться фестиваль мистецтва та віртуальної реальності FRONTIER. За допомогою віртуальної та аугментованої реальності відвідувачі фестивалю поринуть у мистецтво, відчують різні VR-досвіди від українських художників, познайомляться з сучасними практиками роботи з публічними просторами та побачать арт-об’єкти у цифровому середовищі посеред міста.

Український культурний фонд підтримав FRONTIER як знакову подію в Україні. До того ж, фестивалю у Харкові передуватиме фестиваль у Києві 20-22 вересня.

Бажання продукувати позитивні зміни у публічних просторах, перспектива синергії двох міст та соціальні можливості мистецтва майбутнього поєднали VR-ентузіастів та митців Харкова й Києва. Проєкт задуманий як щорічна подія, що відбувається в різних містах країни та працює з однією важливою для українського суспільства темою в кількох секторах мистецтва та культури. Цьогорічна фокус-тема — Reforming space: “New monuments” — говорить про те, як технології та мистецтво взаємодіють із простором, доповнюють матерію міста та створюють спільний досвід для містян.

У програмі фестивалю FRONTIER у Харкові: виставка в Артхаб «Самокат», мистецтво у віртуальній та аугментованій реальності, скульптура, шоу-кейси із використання технологій в культурі, перформанси й зустрічі з митцями, екскурсії виставкою, виступи віджеїв та VR-вечірки.

До створення виставок та експозицій запрошено 25 українських художників, серед яких: Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Влас Бєлов, Віталій Кохан, Ілля Новгородов, Костянтин Зоркін, Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Микола Малишко, Олексій Золотарьов, Петро Гронський, Роман Мінін, Дарина Фес, Олексій Яловега, Олександр Мамон, Ганна Мананкіна, Іван Кабаненко, Олена Пронькіна, Шиман Катерина, Факш Діана, Аліна Костікова, Павло Блінохватов, Світлана Житня.

З 4 жовтня на виставці в Артхаб «Самокат» можна буде побачити 25 досвідів мистецтва у віртуальному просторі та 9 скульптур українських митців. Виставка працюватиме до 27 жовтня.

В публічних просторах двох міст за допомогою гаджетів містяни побачать експозиції, що будуть інтегровані у місто за допомогою AR. У рамках події в Харкові можна буде побачити 9 арт-об’єктів:
— біля джерела мінеральної води «Харківська-1» та Саржиного струмка у Саржиному яру,
— на необлаштованому оглядовому майданчику на спуску Весніна,
— на Історичному музеї,
— на Площі Свободи
— навпроти Держпрому
— на Сабуровій Дачі
— у Вірменському провулку
— біля нового корпусу Академії дизайну та мистецтв

Експозиції в містах доступні в будь-який час за QR-кодом, що є на локаціях, та додатком, який доступний до завантаження на сайті frontierfest.com.ua.

За новинами фестивалю можна слідкувати на сторінці у фейсбук Frontier — VR Art Festival

Детальну програму буде опубліковано на сайті фестивалю: www.frontierfest.com.ua.
Вхід на фестиваль вільний за попередньою реєстрацією https://forms.gle/YKLU5KF8146TrEzs6

Організатори: АРТ Оптимісти, Academy of Visual Arts Kharkiv, ГО Congress of Сultural Activists / Конгрес Активістів Культури, M17 Contemporary Art Center.

Добавить комментарий