Проєкт продовжить виставка «Frontier. New Monuments», що триватиме до 17 листопада. В просторі Центру сучасного мистецтва М17, що виступив співорганізатором проєкту, презентовано чотири унікальні експозиції в трьох реальностях: віртуальній, доповненій та матеріальній. 
КАТЕРИНА РАЙ — куратока проєкту
«Я вважаю, що мистецтво, яке здатне змінювати суспільство, пропонувати йому позитивні трансформації — це мистецтво, що робить свій вклад у майбутнє. Тому ми й організовуємо цю подію для країни, де віртуальний світ і світ мистецтва стикаються та утворюються нові сенси і нові форми художніх висловлювань».
Години роботи Центру сучасного мистецтва М17: вівторок–неділя, з 11:00 до 21:00, понеділок – вихідний. Вхід на виставку: 100 грн – для дорослих, 70 грн – для школярів, студентів і пенсіонерів.
Будь ласка, перед відвідуванням виставки перевірте графік роботи на сайті http://m17.kiev.ua  або за телефоном +380 673 106 631
Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича 102-104, м. Київ

Цьогорічна тема — Reforming space: “New monuments”

ЕКСПОЗИЦІЯ #ХАКАТОН

В липні за результатами open call проєкту Frontier до участі у хакатоні в Києві та Харкові було відібрано 33 митця. Хакатон — це дводенне занурення в самостійну або командну роботу з використанням комп’ютерів і шоломів віртуальної реальності для того, щоб реалізувати мистецькі проєкти. Для більшості учасників хакатон став першою спробою провзаємодіяти із сучасними технологіями та зробити арт з їх допомогою. 
Митці та скульптори, VR-художники та 3D спеціалісти, аніматори та дизайнери, урбаністи та куратори працювали дві доби над втіленням своїх ідей у віртуальній реальності. 12 робіт учасників Хакатону представлено на виставці в ЦСМ М17 до 17 листопада. 
Художники: Аліна Костікова, Дарина Фес, Іван Кабаненко, Олександр Мамон, Андрій Волгін, Олексій Яловега, Олена Пронькіна, Павло Блінохватов, Влас Бєлов, Світлана Житня, Факш Діана та Шиман Катерина.

ЕКСПОЗИЦІЯ #ЛАБОРАТОРІЯ

Роботи, які представлено в експозиції #Лабораторія, є результатом роботи лабораторії, де два місяці співпрацювали художники, урбаністи та 3D спеціалісти над створенням арт-об’єкту, що інтегровано у вигляді доповненої реальності в громадські простори міст Київ та Харків. 
Ці 15 об’єктів можна побачити в доповненій реальності (AR) в громадських просторах Києва та Харкова за допомогою додатку на сайті www.frontierfest.com. На виставці в М17 проєкти художників представлені у VR за допомогою окулярів та шоломів. VR та AR досвіди стали можливими завдяки колаборації студії Immersense та дванадцяти українських художників. 
Художники: Артем Волокітін, Вартан Маркар’ян, Віталій Кохан, Влас Бєлов, Ілля Новгородов, Костянтин Зоркін, Ксенія Гнилицька, Микита Кадан, Микола Малишко, Олексій Золотарьов, Петро Гронський, Роман Мінін.

ЕКСПОЗИЦІЯ #СПЕЦПРОЄКТ

В експозиції спецпроєкту зібрано роботи художників, які не працювали на хакатоні та лабораторії, але роботи яких відібрано кураторкою Катериною Рай для презентації роздумів та досвідів українських художників на тему взаємодії реального та віртуального просторів. 
Художники: Сергій Ніжинський; Катерина Шиман, Анастасія Лойко, Олена Клочко, Krolikowski Art, VJ Yarkus, Михайло Розанов, Юрій Єфанов (робота з Фонду Ізоляція); Франсуа Вотьє та ARTE Découverte (Французький Інститут в Україні), Тая Кабаєва, Андрій Волгін. 

ЕКСПОЗИЦІЯ #SCULPTURE PROJECT

Спеціально для проєкту Frontier створено 5 нових скульптур українських сучасних митців – Василя Грубляка, Віталія Кохана, Олега Капустяка, Віталія Протосені та Петро Гронського, що продовжують дослідницьку діяльність M17 Sculpture Project, який був започаткований з метою сприяння розвитку тривимірного мистецтва в Україні.

AR - ЕКСПОЗИЦІЯ В МІСТІ

В публічних просторах Києва та Харкова містяни знайдуть експозиції, що інтегровані у місто за допомогою AR. Для цього треба скористатися додатком, що  доступний до завантаження у Play Market та Аpple Store та QR-кодом, що є на локаціях.